tlo 2018 big2

AKTYWNE PRZYGOTOWANIA DO RUNDY WIOSENNEJ SEZONU 2017/18

trening zima10 stycznia 2018r. zawodnicy GKS Glinik Gorlice rozpoczną oficjalne przygotowanie do drugiej części sezonu, poprzez treningi zespołowe. Natomiast od 20 stycznia planowane są cotygodniowe spotkania kontrolne w postaci rozgrywanych sparingów. W pierwszym z nich w Stróżach drużyna z Gorlic podejmie Naftę Jedlicze, tydzień później w spotkaniu wyjazdowym w Nowym Targu, zawodnicy zmierzą się z drużyną NKP Podhale Nowy Targ. W ostatnim dniu stycznia również na obiektach Akademii Kolejarza Stróże w planach jest rozegranie sparingu z liderem IV ligi podkarpackiej Sokolem Sieniawa.

.

Przed rozpoczynającą się rundą wiosenną, harmonogram spotkań sparingowych jest dosyć napięty. Kierownik drużyny Pan Andrzej Cetnarowski zaplanował aż dziesięć meczy kontrolnych. Oprócz wypisanych powyżej sparing partnerów możemy spodziewać się spotkań z drużynami: Karpat Krosno, Stali Sanok, Przełęczy Dukla, Wisłoki Dębica czy Słowackiego FK Gerlachov. Większość z zaplanowanych spotkań będzie rozgrywana na wyjazdach, na przystosowanych o tej porze boiskach. Szczegółowy i aktualizowany na bieżąco plan sparingów będzie dostępny na naszej stronie w zakładce Rozgrywki / Sparingi (zima 2018) (odnośnik tutaj)

Tak w kilku zdaniach przygotowania zapowiada kierownik Drużyny:

KIERO Andrzej Cetnarowski mini

Nasz zespół rozpoczął przygotowania do wiosenne rundy w grudniu. Wtedy drużyna spotkała się z nowym trenerem Panem Grzegorzem Hajnos. Zawodnicy dostali indywidualne plany treningowe które mieli opracowane na okres świąteczno noworoczny. W dniu 10 stycznia planowane jest wznowienie treningów mających na celu przygotowanie zespoły do rundy wiosennej. Oprócz zaplanowanych spotkań sparingowych okres przygotowawczy do ligi przewiduje także tygodniowy obóz dochodzeniowy który zaplanowany jest w czasie ferii zimowych tak aby wszyscy zawodnicy mieli możliwość w nim uczestniczyć. Ze sportowym pozdrowieniem kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski

Trener Grzegorz Hajnos zadbał podczas swojej nieobecności aby każdy z zadowników klubu otrzymał rozpisany harmonogram treningów indywidualnych. Sam trener znajduje się aktualnie na tygodniowym stażu w Hiszpańskiej Marbell dokładnie w ośrodku szkoleniowym MARBELLA FOOTBALL CENTER. Podczas swojego pobytu Pan Grzegorz doskonali swoje umiejętności trenerskie obserwując kluby: VfL Wolfsburg (Budesliga), Dynamo Dresden (II Bundesliga) oraz Shanghai Greenland Shenhua (上海绿地申花), (ekstraklasa chińska) - zespół, w którym do niedawna grający Carlos Tevez był najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Ten świetnie wyposażony kompleks sportowy znany jest z goszczenia na obozach zimowych i letnich takich klubów jak CSKA Moskwa, Feyenord Rotterdam, Celtic Glasgow, czy młodzieżowych Reprezentacji Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Norwegii, a także seniorskich Kadr Danii i Rosji.

Nasze redakcja utrzymuje stały kontakt z trenerem który tak komentuje swój wyjazd, oraz przygotowanie do nadchodzącego sezonu:

Grzegorz Hajnos trener Obserwuję z uwagą i ogromnym zainteresowaniem każdy trening zespołów z Niemiec oraz Chin i jestem przekonany, że wiele środków treningowych będę mógł wprowadzić w życie już od 10 stycznia, kiedy to rozpoczynam okres przygotowawczy z zespołem. Jestem w stałym kontakcie telefonicznym z moimi zawodnikami i muszę przyznać, że bardzo cieszy mnie ich ambitna postawa w kwestii realizacji indywidualnych planów treningowych. Korzystając z okazji pragnę pozdrowić z tego słonecznego miejsca wszystkich kibiców Glinika!