banner 2018

NA ZAKOŃCZENIE RUNDY JESIENNEJ GLINIK PRZEGRYWA Z POLANEM ŻABNO

W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2017/2018 piłkarze Glinika rozegrali mecz przed własna publicznością z Polanem Żabno. Glinik Gorlice przed tym meczem zajmował trzecią pozycję i na swoim koncie miał 25 punktów. Natomiast zespół gości z dorobkiem 21 punktów zajmował 6 pozycje. Układ tabeli na koniec tej rundy był bardzo ciekawy, gdyż w zależności od wyników tej kolejki mogło dojść do zmiany lidera. Nasz zespół, aby utrzymać wysoką lokatę nie mógł zgubić punktów w tym meczu. Drużyny które były bezpośrednio za "naszymi plecami" myślały o wyprzedzeniu naszego zespołu. Dlatego mecz zapowiadał się bardzo interesująco. 

 

Pierwsza bramka pada już w 6 minucie meczu dla zespołu z Żabna. Dośrodkowanie z rzutu rożnego - piłka spada na 6 metr pola karnego trafia na głowę Radosława Motyki, odbija się od obrońców i wraca ponownie pod nogi Motyki, który strzałem "na raty" zdobywa pierwszego gola w tym meczu.  

W 33 minucie doskonałym rajdem od połowy boiska popisuje się Rafał Gadzina. Mija obrońców i wykłada piłkę do Arka Serafina a ten z bliskiej odległości trafia do siatki. Do przerwy wynik nie ulega zmianie.

W 41 minucie Glinik traci drugą bramkę. W środkowej części boiska piłkarze gości przejmują piłkę. Długim podaniem Wojciech Mącior zagrywa do Adriana Pikula, który ogrywa obronę i mocnym strzałem w długi róg pokonuje Przemysława Harwata. 

55 minuta spotkania piłkarze z Żabna podwyższają wynik na 1:3. Strata w środkowej części boiska. Ponownie dokładnym podaniem Wojciech Mącior rozpoczyna akcję. Zagrywa piłkę do Krystiana Cierlika a ten dośrodkowuje do wbiegającego Łukasza Radonia, który z bliskiej odległosci pokonuje naszego bramkarza. Ta bramka najwidoczniej podłamała piłkarzy Glinika. 

Nie minęły 3 minuty a zespół gości zdobywa 4 gola. Piłka wybita z pola karnego przez obrońców z Żabna spada na nogi Przemysława Rąpały, który popełnia błąd i tym samym stwarza doskonałą sytuację do szybkiego kontrataku. Dwójkowa akcja Wojciecha Mąciora i Łukasza Radonia została wykorzystana. Ponownie Łukasz Radoń wpisuje się na listę strzelców.  

Mecz kończy się wynikiem 1:4 dla Polanu Żabno. Glinik kończy rundę jesienną przegranym meczem a ostatnie mecze pozostawiaja niedosyt. Wydawać by się mogło że trzy ostatnie mecze będą łatwą zdobyczą punkowa. Niestety nie udało się zakończyć sezonu na pozycji lidera chociaż taka możliwość była. Martwi stosunek bramek zdobytych i straconych, gdyż w 15 spotkaniach zdobywamy 31 bramek i tyle samo tez tracimy. Przed nami przerwa zimowa, którą należy dobrze przepracować aby na wiosne walczyć o najwyższe cele. 

 

Panorama_zabno.JPG

 


GKS GLINIK GORLICE - MLKS POLAN ŻABNO

 1 : 4

(1:2)

 

6'- Radosław Motyka

33' - Arkadiusz Serafin

41' - Adrian Pikul

55' Łukasz Radoń

58' Łukasz Radoń

 

Sędzia :

Agnieszka Olesiak 

Mateusz Mól

Michał Ślazyk


 GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik normal

 

 

Harwat Przemysław, Rąpała Przemysław (63' Figura), Żmigrodzki Mateusz, Drąg Dawid, Marynowski Piotr, Serafin Arkadiusz, Gogola Piotr (72' Walczyk), Skrzypniak Patryk, Kukla Kacper( 64' Jabłczyk), Gadzina Rafał, Grela Konrad
 
REZERWA:
 
Janik Bartłomiej, Jabłczyk Mateusz, Figura Sebastian, Gomulak Ignacy, Walczyk Artur ,Laskoś Wojciech, Mykhailyshyn Roman 

 


MLKS POLAN ŻABNO

polanzabno normal

 

Kurpisz Tomasz, Łoś Paweł, Motyka Radosław, Baruch Michał, Cierlik Krystian, Budzyński Krzysztof (63' Bugajski), Czerkies Łukasz, Mącior Wojciech, Frąc Bartłomiej (67' Prażuch), Radoń Łukasz (73' Bigos), Pikul Adrian (80' Kruk)
 
REZERWA
 
Prażuch Wojciech, Kruk Wojciech, Bugajski Krzysztof, Gorczyca Dominik, Bigos Karol

 SKRÓT MECZU DZIĘKI UPRZEJMOŚCI PORTALU "GORLICKIE KLIMATY"

 

 

 

 


 

  

 

SPRAWOZDANIE SĘDZIEGO