BANNER gksglinik 2017c

II DRUŻYNA GLINIKA GORLICE KOŃCZY RUNDĘ JESIENNĄ NA PIERWSZYM MIEJSCU

Zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w klasie B Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach. Występujący w tym sezonie II zespół Glinika Gorlice w rundzie jesiennej zajął pierwsze miejsce w tabeli.

Z inicjatywy Zarządu Gorlickiego Klubu Sportowego Glinik w miesiącu czerwcu została utworzona i zgłoszona do rozgrywek II drużyna Glinik Gorlice, która po raz ostatni uczestniczyła 21 lat temu rozgrywając swoje mecze również w B klasie

Celem powołania drugiego zespołu było m.in: rozwój i utrzymanie młodych piłkarzy, którzy kończąc wiek juniora chcieli pozostać w naszym klubie a jednocześnie nie mogli znaleźć się w składzie pierwszej drużyny, a także możliwość regularnej gry zawodników z pierwszego składu, którzy z różnych przyczyn nie zostali powołani na mecze IV ligowych rozgrywek : (wykluczenia z powodu kartek, szeroka ławka rezerwowych co wiąże się z brakiem możliwości skorzystania z wszystkich zawodników podczas meczu itp). Zespół uzupełniły także osoby, które są nadal aktywne "piłkarsko" którzy kilkadziesiąt lat temu rozpoczynali treningi w naszym klubie a występ w rozgrywkach traktują jako swoją pasję i rozrywkę a po zakończeniu kariery chcą kontynuować przygodę z piłką nożną. Część zawodników jeszcze niedawno występowała na boiskach IV ligi oraz niższych ligach naszego rejonu.

Trenerem drużyny został Szymon Cetnarowski a kierownikiem Mirosław Bilski.

Rezerwy Glinika przed przystąpieniem do udziału w rozgrywkach w B klasie rozegrali mecze pucharowe na szczeblu PPN Gorlice.

W pierwszym meczu rozegranym na własnym stadionie Glinik II podejmował w dniu 16 lipca zespół GKS Moszczanka Moszczenica. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu z Gorlic. Był to debiut naszych rezerw. Kolejnym przeciwnikiem był zespół z Biecza. Tym razem przeciwnik okazał się za mocny i wyeliminował nasz zespół z udziału w Pucharze Polski na szczeblu PPN Gorlice. Podhalanin Biecz pokonał zespół Glinik II 5:0.

W sezonie jesiennym drużyna Glinik Gorlice II w B klasie rozgrywkowej zadebiutowała w dniu w dniu 20 sierpnia. Na pierwszy mecz udała się do Śnietnicy aby tam zmierzyć się z miejscowym zespołem Victorii. Mecz rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych zakończył się zwycięstwem 9:6 dla zespołu gości. Było to pierwsze zwycięstwo II drużyny od czasów jak w 1991 roku po raz ostatni występował w obecnej wówczas B klasie.

VICTORIA ŚNIETNICA - GKS GLINIK II

6:9

2' W.Laskoś

2' D. Sądelski

5' P. Alibożek

6' P. Alibożek

14' T. Regel

18,' T. Regel

21' W. Ziółkowski

30' P. Alibożek

31' K. Kukla

32' W. Ziółkowski

38' D. Sądelski

66' K. Kukla

74' T. Regel

78' D. Plena

90' P.Alibożek

GKSGlinik mini

Grzegorz Uram (Br.) Wojciech Laskoś, Piotr Brach, Jakub Miarka, Waldemar Ziółkowski, Kacper Kukla,Łukasz Brzeziański (Kpt.), Tomasz Mituś, Patryk Alibożek, Tomasz Sekuła ,Piotr Stępkowicz

Rezerwa:

Antoni Tutak, Maciej Kosiński

Kolejny mecz miał odbyć się 27 sierpnia na własnym stadionie z drużyną, która w bieżącym sezonie jak i latach ubiegłych spisywała się bardzo dobrze jak na B klasowy zespół. Jenak mecz został przełożony i rozegrany został w dniu 29 października. Róznież w niekozystnych warunkach i na trudnym boisku Glinik II pokonał zespół z Racławic 5:2.

GKS GLINIK GORLICE II - OLIMPIJCZYK RACŁAWICE

5:2

17' Marcin Dutka

27' Marcin Dutka

58' Mateusz Jabłczyk

62' Mateusz Jabłczyk

66' Kamil Kopek

68' Mateusz Jabłczyk

89' Jakub Kusiak

Tomasz Sekuła (Br.),Marcin Szary,Kamil Kopek, Roman Mykhailyshyn, Wojciech Laskoś,Waldemar Ziółkowski, Konrad Czechowicz, Piotr Stępkowicz, Ignacy Gomulak (Kpt.), Mateusz Jabłczyk, Robert Cionek

Rezerwa:

Łukasz Brzeziański, Mateusz Stępień, Jakub Miarka, Mateusz Roman, Jakub Kusiak, Tomasz Wiklowski, Grzegorz Uram

W dniu 3 września Glinik Gorlice II udał się do Uścia Gorlickiego na spotkanie z rezerwami A klasowej drużyny LKS Uście Gorlickie. Kolejne zwycięstwo odnotowują piłkarze Glinika II tym razem wygrywają 3:1. Pomimo, że mecz nie należał do łatwych a zawodnicy gospodarzy wysoko postawili poprzeczkę to trzy punkty do tabeli dopisują rezerwy drużyny z Gorlic.

LKS UŚCIE GORLICKIE II - GKS GLINIK GORLICE II

1:3

12 ' K. Kopek

40' P. Siuta

62' P. Stępkowicz

67' K. Kopek

Grzegorz Uram (Br.) Łukasz Brzeziański, Wojciech Laskoś, Waldemar Ziółkowski, Mateusz Roman, Tomasz Sekuła, Kamil Kopek,  Robert Cionek, Ignacy Gomulak (Kpt.),Piotr Stępkowicz, Jakub Miarka

W ramach 4 kolejki na stadionie przy Sienkiewicza rezerwy Glinika podejmują zespół LKS Kwiatanowice. Ze względu na przeniesiony mecz 2 kolejki na dzień 29 października, którego Glinik miał być gospodarzem to mecz z Kwiatanowicami jest pierwszym spotkaniem przed własna publicznością.Glinik II pokonuje pewnie zespół gości 5:0.

GKS GLINIK GORLICE - LKS KWIATANOWICE

5:0

21' Mateusz Jabłczyk

28' Kamil Kopek

59' Jakub Kusiak

74’ Kamil Kopek

87' Kamil Kopek

BartłomiejJanik (Br.), Łukasz Brzeziański, Ignacy Gomulak (Kpt.), Robert Cionek, Waldemar Ziółkowski, Mateusz Roman, Kamil Kopek, Piotr Stępkowicz, Wojciech Laskoś, Mateusz Stępień, Mateusz Jabłczyk

Rezerwa

Grzegorz Uram (Br.), Łukasz Bończak, Tomasz Wiklowski, Jakub Miarka, Jakub Kusiak, Piotr Brach, Tomasz Sekuła

Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu jest drużyna z pobliskiego Szymbarku. W ramach 5 kolejki rozgrywamy mecz wyjazdowy, gdzie na trudnym boisku Glinik pokonuje miejscową drużynę 1:4.

LKS SZYMBARK - GKS GLINIK GORLICE II

1:4

44' Wojciech Laskoś

60' Piotr Stępkowicz

69' Kamil Kopek

70' Artur Grzesiak

76' Tomasz Wiklowski

Grzegorz Uram (Br.) Łukasz Brzeziański, Wojciech Laskoś Waldemar Ziółkowski, Kamil Głąb, Jakub Kusiak, Kamil Kopek, Mateusz Roman, Tomasz Wiklowski, Ignacy Gomulak (Kpt.),Piotr Stępkowicz

Rezerwa:

Łukasz Bończak,Jakub Miarka, Maciej Kosiński, Tomasz Sekuła

W dniu 24 września podejmujemy na własnym stadionie zespół z którym rozegraliśmy mecz wyjazdowy w ramach pierwszej kolejki. czyli Victorie Śnietnice. Glinik nie okazał się gościnny dla przyjezdnych i wygrał ten mecz stosunkiem 13:1.

GKS GLINIK GORLICE II - VICTORIA ŚNIETNICA

13:1

16’ Konrad Grela

25 ‘Jakub Drab

36’ Jakub Kusiak

47’ Kacper Kukla

50’ Kacper Kukla

56’ Konrad Grela

68’ Konrad Grela

69’ Konrad Grela

73’ Konrad Grela

78’ Kacper Kukla

79’ Kacper Kukla

80’ Konrad Grela

86’ Konrad Grela

88’ Konrad Grela

Grzegorz Uram (Br.),Łukasz Brzeziański, Tomasz Wiklowski, Wojciech Laskoś, Ignacy Gomulak (Kpt.),Jakub Kusiak, Konrad Grela, Michał Lichwała, Kacper Kukla, Robert Cionek, Roman Mykhaylishyn

Rezerwa

Kamil Głąb,Mateusz Roman,Tomasz Sekuła, Łukasz Bończak

Kolejny mecz Glinik II rozgrywał w Racławicach. Spotkanie z miejscowym zespołem kończy się wynikiem 2:4 dla Glinika. Bezpośredni rywal naszej drużyny okazał się jak do tej pory najtrudniejszym przeciwnikiem.

OLIMPIJCZYK RACŁAWICE - GKS GLINIK GORLICE II

2:4

10' P. Alibożek

15' M. Jabłczyk

25' M. Jabłczyk

35' B.Kamiński

45' M. Jabłczyk

85' B. Kamiński

Bartłomiej Janik, Mateusz Żmigrodzki, Michał Lichwała, Ignacy Gomulak (Kpt.), Waldemar Ziółkowski, Mateusz Roman,

Łukasz Brzeziański, Robert Cionek, Mateusz Jabłczyk, Piotr Stępkowicz

Rezerwa

Maciej Kosiński,Jakub Miarka,Tomasz Sekuła

Kolejny mecz rezerwy Glinika rozegrały przed własną publicznością. W dniu 8 października podejmują zespół z Uścia Gorlickiego. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami wynik był 1:3 dla zespołu z Gorlic. Na własnym stadionie trener Cetnarowski dysponował już szerszą ławką rezerwowych oraz optymalnym składem a mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla gospodarzy

GKS GLINIK GORLICE II - UŚCIE GORLICKIE II

8:1

5' Sebastian Figura

8' Waldemar Ziółkowski

11' Kamil Kopek

41' Konrad Czechowicz

55' Konrad Czechowicz

59' Piotr Stępkowicz

75' Jakub Kusiak

82' Kamil Siuta

84' Jakub Miarka

Tomasz Sekuła (Br.), Łukasz Brzeziański, Jakub Kusiak, Waldemar Ziółkowski, Sebastian Figura, Kamil Kopek, Przemysław Rąpała, Tomasz Wiklowski, Piotr Stępkowicz, Ignacy Gomulak (Kpt.), Konrad Czechowicz

Rezerwa

Łukasz Bończak, Grzegorz Uram, Mateusz Stępień, Jakub Miarka, Mateusz Roman, Kamil Głąb

W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej druga drużyna udała się do Kwiatanowic. Rywal nie okazał się trudnym przeciwnikiem a wynik meczu kończy się rezultatem 0:4 dla drużyny Glinika.

LKS KWIATANOWICE - GKS GLINIK GORLICE II

0:4

7' P. Stępkowicz

12' K. Kopek

55' M. Jabłczyk

17' K. Czechowicz

Tomasz Sekuła (Br.) Tomasz Wiklowski, Robert Cionek, Ignacy Gomulak (Kpt.) Kamil Kopek, Jakub Kusiak, Wojciech Laskoś, Mateusz Roman Piotr Stępkowicz, Konrad Czechowicz, Mateusz Jabłczyk

Rezerwa

Mateusz Stępień

Maciej Kosiński

W ostatnim meczu na własnym stadionie Glinik II podejmował zespół LKS Szymbark. Patrząc na wcześniejsze wyniki naszej drużyny oraz atut własnego boiska kibice spodziewali się kolejnego zwycięstwa naszego zespołu. W tym dniu trener nie mógł dysponować optymalnym składem. Kilku zawodników było kontuzjowanych a drużyna rezerw nie została zasilona zawodnikami grającymi w pierwszej drużynie. W konsekwencji tego ambitnie grający zespół z Szymbarku zwyciężył 1 :4. Mimo to Glinik Gorlice z przewagą 10 punktów nad druga drużyną kończy rozgrywki rundy jesiennej na pierwszym miejscu.