ZADANIE WYKONANE - GLINIK WYGRYWA WYJAZDOWY MECZ Z TYMBARKIEM

Piłkarze Glinika Gorlice w środowe popołudnie rozgrywali zaległy mecz wyjazdowy z drużyna KS Tymbark. Mecz miał być rozegrany pierwotnie w dniu 23 września w ramach 8 kolejki IV ligi małopolskiej. Po ostatniej wyjazdowej porażce z zespołem Drwini podopieczni trenera Daniela Dawca chcąc utrzymać swoja wysoka lokatę w tabeli myśleli tylko o zwycięstwie w tym meczu.

Mecz w początkowej fazie był bardzo wyrównany i obie drużyny przeprowadziły kilka składnych akcji. W 34 minucie wynik spotkania otworzył Krystian BaranDo końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Pomimo zwycięskiej pierwszej połowy i nauczeni doświadczeniem z poprzedniego wyjazdowego meczu w Drwini, wynik jednobramkowy to jeszcze nie zwycięstwo. Piłkarze Glinika nie chcieli popełnić ponownie tego samego błędu i na druga połowę wyszli zmobilizowani i gotowi do walki aby podwyższyć wynik spotkania.

Początkowe akcje drugiej połowy nie zmieniły wyniku meczu, aż do 67 minuty. Wtedy to Rafał Gadzina zdobył kolejną bramkę dla Glinika. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu minutach spotkania trener Glinika dokonuje kompletu zmian, aby zmiennicy pełni energii pomogli w utrzymaniu korzystnego wyniku. Tak tez się stało Glinik zwycięża w Tymbarku i dopisuje sobie kolejne 3 punkty do dorobku w tabeli.

Nadmienić należy, że w 80 minucie spotkania zespół gospodarzy mógł pokusić się o gola kontaktowego. Sędzia spotkania podyktował rzut karny. Przemysław Harwat broniący w tym dniu bramki Glinika obronił strzał z 11 metrów i tym samym zachował czyste konto.

KS TYMBARK -GKS GLINIK GORLICE

34' - Krystian Baran

67' - Rafał Gadzina

Sędzia:

Dawid Pokwiczał (Kraków)

ŻÓŁTE KARTKI:

27' D. Drąg (GLINIK)

54' T. Binda (TYMBARK)

GKSGlinik mini

Harwat Przemysław, Żmigrodzki Mateusz (Wojciech Laskoś), Szary Marcin, Mykhalyshyn Roman, Drąg Dawid (Michał Lichwała), Gadzina Rafał, Gogola Piotr, Skrzypniak Patryk, Serafin Arkadiusz ( Artur Walczyk) , Baran Krystian (Kacper Kukla), Grela Konrad (Mateusz Jabłczyk)

REZERWA

Jabłczyk Mateusz, Kukla Kacper, Koszyk Wojciech, Walczyk Artur, Lichwała Michał, Marynowski Piotr, Laskoś Wojciech

KS TYMBARK

tymbark

Pietrzak Rafał, Kuc Bartłomiej, Marut Tomasz, Fortuna Mateusz, Zwierczyk Kacper (Bartosz Rafał), Kordeczka Mirosław (Tomasz Binda), Zapała Damian, Porębski Sławomir, Kluska Rafał, Tokarczyk Bartosz, Smoleń Damian

REZERWA

Jarosz Dawid, Binda Tomasz, Duda Grzegorz, Łącki Piotr, Bartosz Rafał, Gawron Tomasz
RELACJA KIEROWNIKA DRUŻYNY

Od początku meczu widać było respekt młodego zespołu z Tymbarku przed naszymi zawodnikami.

Pierwszą bramkę uzyskaliśmy w 34 minucie kiedy dokładne podanie od Arkadiusza Sefafina otrzymał Krystian Baran i nie zmarnował sytuacji wyprowadzając nasz zespól na prowadzenie.

Gospodarze w tej części meczu mogli także pokusić się o bramkę kiedy defensywa naszego zespoły popełniała błędy przy wyprowadzaniu piłki z własnej strefy, jednak brakło im umiejętności aby zdobywać gole.

W 36 min Konrad Grela minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego.

W 43 min aktywne trio w tym meczu Grela, Gadzina, Serafin kończy się strzałem Arkadiusza obok słupka. Na przerwę schodzimy z minimalnym ale zasłużonym  prowadzeniem.

W 56 min ponowny atak trójki Gadzina – Grela –Serafin kończy się uderzeniem naszego napastnika w bramkarza .

W 65 min Arkadiusz Serafin zagrywa do najskuteczniejszego gracza w naszym zespole Konrada Greli który strzela z 14 metrów obok słupka miejscowego golkipera.

W 69 min aktywny w tym meczu Rafał Gadzina strzałem z poza szesnastego metra umieszcza piłkę w siatce gospodarzy wieńcząc swoją dobrą grę w tym spotkaniu bramką.

W 80 min gracze z Tymbarku powinni zdobyć honorową bramkę Jednak i tego nie byli w stanie uczynić Rzut karny podyktowany za faul w polu karnym Kluska tak niefortunnie wykonuje ze Przemysław Harwat broni jego uderzenie.

Obrona rzutu karnego spowodowała ze zespół Glinika po raz pierwszy kończy spotkanie z zerowym kontem strat. Brawo Przemek za obronę jedenastki.

Niedzielna przegrana w Drwini nadszarpnęła  ambicje zespołu  i jedynym wyjściem było przywiezienie z trudnego terenu w Tymbarku kompletu punktów. Tak też uczyniliśmy. Zwycięstwo  to daje nam pozycje wicelidera tabeli.

W sobotę czeka nas kolejny trudny pojedynek z nieobliczalnym zespołem TarnoviI Tarnów.

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności co jest powodem skandalicznego  zachowanie się naszych „ pseudo ”kibiców na stadionie podczas ostatniego spotkania z tym rywalem.

Wypada mieć nadzieje ze  mimo tego, ze będziemy grać bez publiczności odniesiemy zwycięstwo, które zadedykujemy prawdziwym kibicom którzy nie będą mogli wesprzeć swojej drużyny dopingiem .

Meczowy komentarz opisał kierownik zespołu Andrzej Cetnarowski

SKRÓT MECZU DZIĘKI UPRZEJMOŚCI PORTALU " GORLICKIE KLIMATY"