PRZERWANA PASSA ZWYCIĘSTW - SANDECJA OKAZAŁA SIĘ ZA MOCNA

Po pięciu meczach bez porażki nasi piłkarze udali się do Nowego Sącza aby tam zmierzyć się z rezerwami ekstraklasowej Sandecji w ramach 7 kolejki  IV ligi małopolskiej. Mecz w wykonaniu obu drużyn stał na wysokim poziomie a ilość bramek strzelonych w spotkaniu świadczy że mecz nie mógł być nudny. Niestety Glinik przegrywa drugie spotkanie wyjazdowe w tej rundzie. Sandecja okazała się drużyna lepszą. Mimo, że piłkarze Glinika mieli kilka dogodnych sytuacji aby ten mecz nawet zremisować to spotkanie kończy się wynikiem 4:2 dla dyżurny z Nowego Sącza.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Glinika. W 12 minucie na prowadzenie wychodzi nasz zespół. Na listę strzelców wpisuję się Konrad Grela. Niestety w 25 minucie wynik ulega zmianie. Sędzia dyktuje rzut karny dla Sandecji. Pewnym wykonawcą jedenastki zostaje Wiktor Nowak. Kolejne minuty to przewaga  gospodarzy, którzy w szybkim czasie strzelają 2 bramki. W 35 i 36 minucie zawodnik Sandecji oznaczony numerem 30 Kacper Smoleń. Mecz do przerwy kończy się wynikiem 3:1 dla dyżurny z Nowego Sącza. Druga połowa spotkania w długim czasie nie przynosi znamy rezultatu. Glinik dąży do zdobycia bramki kontaktowej a tym samym rośnie nasza przewaga w meczu. Nasza drużyna stwarza sobie kilka dogodnych sytuacji lecz bezskuteczne. Koncowe 10 min spotkania  meczu przenośni się na nasza pole karne. Zespół gospodarzy wykonuje rzut rożny. Najwyzej do piłki wyskakuje Paweł Jarzębak i strzalem głowa trafia do bramki Glinika. Jeszcze przed końcem meczu bramkę w 90 minucie na 4:2 strzela Arek Serafin.

Mecz pomimo wzmocnień drużyny Sandecji piłkarzami z pierwszej drużyny mógł zakończyć się nawet remisem gdyby dogodne sytuację zostały wykorzystane przez nasz zespół. Pomimo przegranej nasz zespół zagrał dobre spotkanie i należy podziękować im za walkę na stadionie przy ul. Kilińskiego.

SANDECJA II NOWY SĄCZ - GKS GLINIK GORLICE

12'- K. Grela

25' - W. Nowak (karny)

36' - K. Smoleń

37' -K. Smoleń

82 '- P. Jarzębak

90'- A. Serafin

Sędzia: Mariusz Kuciak - Kraków

Żółte kartki: Wiktor Nowak, Nikodem Gniecki - Konrad Grela, Mateusz Żmigrodzki.

GKSGlinik mini

Przemysław Harwat - Piotr Marynowski (88' Ignacy Gomulak), Przemysław Rąpała, Marcin Szary (46' Wojciech Laskoś), Mateusz Żmigrodzki - Piotr Gogola, Krystian Baran (90+1' Sebastian Figura), Kacper Kukla (88' Michał Lichwała), Arkadiusz Serafin - Konrad Grela, Rafał Gadzina (81' Artur Walczyk).

REZERWA:
Janik Bartłomiej, Jabłczyk Mateusz ,Gomulak Ignacy, Walczyk Artur, Figura Sebastian, Lichwała Michał, Laskoś Wojciech

MKS SANDECJA NOWY SĄCZ

sandecja2 normal

Łukasz Radliński - Michał Zawiślan, Paweł Jarzębak, Nikodem Gniecki, Jonatan Straus (46' Artur Ruchała) - Kacper Smoleń, Konrad Brdej (58' Dawid Potoniec), Michał Gałecki (66' Bartosz Kozak), Bartosz Gęsior (85' Mateusz Śliwa), Jakub Cempa (77' Maciej Nowak) - Wiktor Nowak.

Początek meczu to wzajemne badanie się  drużyn.

Pierwszy groźny strzał rezerwy Sandecji oddali w 13 min kiedy to Przemysław Harwat broni strzał Wiktora Nowaka

W odpowiedzi w 19 min goście po ładnej zespołowej akcji zdobywają gola . Zagranie Krystiana Barana kończy się celnym strzałem lidera strzelców czwarto-ligowców Konrada Greli który pokonuje miejscowego bramkarza Łukasza Radlińskiego .

W 30 min po faulu w polu karnym sędzia spotkania dyktuje rzut karny , skutecznym wykonawcą jest Nowak, który doprowadza do wyrównania .

W 35 min dwójkowa akcja Glinika - Konrad Grela podaje piłkę Rafałowi Gadzinie, strzał napastnika gości Radliński wybija na rzut rożny .

W 36 min kolejna akcja miejscowych piłkarzy kończy się zdobyciem kolejnej bramki. Kacper Smoleń z 16 metrów lobem nad bramkarzem Glinika umieszcza piłkę w siatce.

Minute później gospodarze  wykorzystują błąd w linii środkowej piłkarzy  Glinik  piłkę przejmuje Michał Gałecki i dośrodkowuje w pole karne. W zamieszaniu podbramkowym zimna krew zachowuje Kacper Smoleń i strzałem z 8 metra ustala wynik na 3:1 pokonując po raz drugi Przemysława Harwat. Wynik meczu do przerwy nie ulega zmianie.

Po przerwie gra się wyrównała Glinik próbował zmniejszyć rozmiary porażki, jednak w 80 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego  Paweł Jarzębiak skutecznie główkuje do siatki bramkarza Gości .

W końcowych minutach Glinik uzyskuje swoją drugą bramkę W 88 min Arkadiusz Serafin po zagraniu od Konrada Greli skutecznym strzałem z 6 metrów pokonuje rezerwowego golkipera pierwszej drużyny Sandecji Łukasza Radlińskiego .

Rezerwy Sandecji przerwały serię naszym piłkarzom,  którzy od pięciu meczy byli niepokonani. Z przebiegu gry zwycięstwo gospodarzy zasłużone, którzy lepiej panowali nad piłka i stwarzali sobie sytuację bramkowe posiadając przewagę w środku pola.Teraz nasz zespól czeka kolejny mecz wyjazdowy  tym razem do Tymbarku, gdzie o punkty nie będzie łatwo jednak naszym celem będzie gra o trzy punkty- podsumował spotkanie kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski

SKRÓT MECZU DZIEKI UPRZEJMOŚCI PORTALU GORLICKIE KLIMATY - DZIEKUJEMY ZA MATERIAŁ

Galeria z meczu (74 zdjęcia)