TRZY PUNKTY JADĄ DO GORLIC - TRWA ZWYCIĘSKA PASSA PIŁKARZY GLINIKA

W piątkowe popołudnie nasi piłkarze udali się na mecz do Muszyny, aby tam w ramach 6 kolejki IV ligi małopolskiej zmierzyć się z miejscową drużyną Poprad Muszyna. Przebieg spotkania oraz sytuacje boiskowe nie wskazywały na tak emocjonujący mecz. Pomimo prowadzenia 2-0 drużyny gospodarzy, podopieczni Daniela Dawca nie zrezygnowali z walki i swoim zmotywowaniem i zaciętością odrobili straty z nawiązką. Druga połowa meczu należała do piłkarzy Glinika i mecz zakończył się wynikiem 2-3 co niezmiernie cieszy kibiców naszego zespołu a naszej drużynie daje kolejne cenne 3 punkty w tabeli.

POPRAD MUSZYNA - GKS GLINIK GORLICE

8' - M. Wilk

54' - K. Podgórniak

57' A. Serafin

61' - b. samobójcza (Merklinger)

81' - A. Serafin

Sędziował: Tomasz Jabłoński - Nowy Targ

Kartki zółte:

T. Bomba, W. Fritz, M. Chochorowski

K. Baran, K. Grela, M. Żmigrodzki, M. Szary,

GKSGlinik mini

Przemysław Harwat, Mateusz Żmigrodzki, Marcin Szary, Przemysław Rąpała, Krystian Baran, Kacper Kukla, Piotr Gogola, Patryk Skrzypniak, Piotr Marynowski, Konrad Grela, Arkadiusz Serafin

Rezerwa:

Wojciech Laskoś, Sebastian Figura, PIotr Stępkowicz, Ignacy Gomulak, Bartłomiej Janik, Artur Walczyk

POPRAD MUSZYNA

popradmuszyna normal

Wojciech Mastalerz, Dawid Węglowski (60 ' Sylwester Tokarz), Arkadiusz Zawiślan, Mateusz Wilk, Dawid Polański, Krzysztof Podgórniak, Arkadiusz Podgórni, Mariusz Merklinger, Michał Chochorowski, Tomasz Bomba, Wojciech Fritz,

Rezerwa:

Jakub Potoniec, Sylwester Tokarz, Tomasz Synowiec, Hubert Chmielowski, Arkadiusz Sajdak

Już na początku gospodarze zdobywają prowadzenie . W 9 min akcja po prawej stronie kończy się zagraniem  piłki za plecy obrońcy gości i w sytuacji sam na sam z Przemysławem Harwatem znajduje się Mateusz Wilk, który mija bramkarza i kieruje piłkę do pustej bramki Glinika .

W 16 min goście byli bliscy wyrównania jednak Konrad Grela z rzutu wolnego trafia w bramkarza Popradu. W 21 min ponownie Konrad Grela uderza  z 8 metrów  po dokładnym zagraniu od Kacpra Kukli  bramkarz Wojciech Mastalerz  broni to uderzenie.

Po przerwie Glinik dążył do wyrównania jednak w  52 min stracił kolejnego gola - piłka dośrodkowana w pole karne trafia pod nogi Krzysztofa Podgórniaka, który strzałem w środek bramki pokonuje bramkarza Glinika. Po strzeleniu  bramki Poprad uwierzył że kolejne minuty przyniosą kolejne gole.

Przemysław Harwat w 53 min broni strzał Polańskiego z 11 metrów.

Dalsza cześć spotkania zmienia się diametralnie - kolejne minuty  to dominacja boiskowa Glinika.

W 55 min  goście po faulu na Kacprze Kukli otrzymują rzut wolny na 20 metrze. Skutecznym wykonawcą jest Arkadiusz Serafin, który umieszcza piłkę w bramce gospodarzy. Glinik po uzyskaniu gola uwierzył że bramka kontaktowa może zapoczątkować kolejne gole i dać satysfakcjonujący wynik.  Glinik wykrzesał siły i to nasi zawodnicy rozpoczęli od tej pory dominację na boisku. W 58 min Konrad Grela strzela z 18 metrów w światło bramki i po raz kolejny miejscowy bramkarz skutecznie broni.

Już w 60 min pada gol i tym samym jest upragniony remis. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra Marynowskiego w pole karne trafia w okolice Konrada Greli który tak skutecznie podbija piłkę ze ta dotyka jeszcze grającego trenera Popradu Mariusza Merklingera, który pokonuje własnego bramkarza.

W 63 min Piotr Marynowski dośrodkowuje z rzutu rożnego w pole karne na głowę Konrada Greli który przenosi piłkę minimalnie nad poprzeczką. W 66 min przed szansą na wyprowadzenie swojego zespołu staje Mateusz Wilk jednak Przemysław Harwat skutecznie broni jego strzał z 12 metrów.

W 77 min Arkadiusz Serafin wykonuje kolejny rzut wolny po którym skutecznie piłkę na rzut różny wybija bramkarz.

W 80 min Piotr Gogola otrzymuje piłkę na skrzydle dośrodkowuje prostopadłą piłkę do stojącego na 16 metrze Arkadiusza Serafina, który pięknym strzałem pod poprzeczkę daje prowadzenie zespołowi Glinika.

W tym czasie motto dzisiejszego meczu że niemożliwe nie istnieje zamienia się w coś w  co sami gospodarze nie mogą uwierzyć. Mieli wygrany mecz a za sprawą dobrze grających w drugiej połowie piłkarzy Glinika nie mają punktów - taki komentarz wygłosił po meczu jeden z miejscowych działaczy.

Glinik pokazał charakter piłkarski, który wpaja im Daniel Dawiec  trener zespołu. Po tym zwycięstwie zespól Glinika ma na swoim koncie 10 pkt i znajduje na 2 miejscu w tabeli. Pozostałe zakończone mecze rozgrywane w ramach 5 kolejki IV ligi małopolskiej wschód uplasowały nasz zespół na 4 miejscu w tabeli.

Teraz czeka nas kolejny trudne spotkanie. Tak się składa ze będziemy gościć kolejnego lidera tabeli. Zespól beniaminka 4 ligi Olimpia Pisarzowa będzie naszym przeciwnikiem w niedzielę 10 września. Mecz rozpocznie się o godz. o godz. 11.00. Zapraszam kibiców, których doping i wsparcie będzie potrzebne drużynie w tym spotkaniu - podsumował występ zespołu kierownik Glinika Andrzej Cetnarowski

SKRÓT MECZU

dzieki uprzejmości portalu Gorlickie Klimaty