banner 2018

PRZEGRANA GLINIKA W INAUGURACYJNYM MECZU Z LUBANIEM MANIOWY

iłkarze Glinika Gorlice w dniu 13 sierpnia w ramach pierwszej kolejki nowego sezonu IV ligi małopolskiej wschód rozegrali spotkanie wyjazdowe z drużyną Lubań Maniowy. Mecz pomimo kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola przez nasz zespół zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. 

 

Początek spotkania to przewaga zespołu Glinika, który w pierwszym kwadransie miał dwie dogodne sytuacje na zdobycie gola. Pomimo, że Glinik miał przewagę optyczną w pierwszej części spotkania to gospodarze strzelają pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę spotkania. W 36 minucie po zamieszaniu w środkowej części boiska piłkę długim podaniem zagrywa Noworolnik do wybiegajacego Mateusza Firka, który w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza Glinika. 

Druga połowa to mecz w którym piłkarze Glinika dążyli za wszelka cenę do zdobycia wyrównującej bramki, lecz szczelna i dobrze dysponowana obrona drużyny gospodarzy uniemożliwiała trafienie do siatki. Zespół Lubania w końcówce meczu mógł podwyższyć wynik spotkania lecz dobra postawa Przemysława Harwata przeszkodziła w zdobyciu gola. Mecz obfitował w wiele fauli których konsekwencją było aż 9 żółtych kartek. 


Miejmy nadzieje, że kolejne mecze zaowocują zdobyciem punktów i zespół Glinika swoim potencjałem kadrowym pokaże na co go stać,gdzie już w najbiższą środę (16 sierpnia) będzie miał możliwość aby to udowodnić przed własną publicznością w meczu z Wolanią Wola Rzędzińska.

 

panoramaLuban.jpg

 

 

Pomimo przegranej pierwszej połowy, Glinik był zespołem aktywniejszym na boisku stwarzając sobie więcej  sytuacji strzeleckich od przeciwnika .

 

Już w 10 min goście powinni prowadzić. Dokładne podanie ze środka pola debiutującego w zespole seniorów Patryka Skrzypniaka do Konrada Greli kończy się uderzeniem napastnika Glinika tuż obok słupka.

 

W 11 min Konrad Grela zgrywa piłkę do Arkadiusza Serafina który strzałem z 16 metrów trafia wprost w bramkarza Artura Świerada.

 

W 12 min. Piotr Marynowski także debiutant w szeregach Glinika dokładnie dogrywa piłkę w pole karne do Arkadiusza Serafina który strzałem głową przenosi piłkę nad poprzeczką bramkarza gospodarzy.

 

W 30 min kopia akcji z 10 min Patryk Skrzypniak podaje prostopadłą piłkę do Konrada Greli który uderza w długi róg bramki piła ponownie przechodzi obok słupka.

 

W 37 min rozstrzygnęły się losy spotkania kiedy to pierwszy atak zespołu z Maniów kończy się zdobyciem gola. Mateusz Firek wygrał pojedynek z obrońcą  i  strzałem nad bramkarzem  pokonuje Przemysława Harwata.

 

Po przerwie mecz się wyrównał obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje po których mogły paść kolejne gole.

 

W 52 min Konrad Grela dośrodkowuje z rzutu wolnego do Krystiana Barana który głowa strzela obok słupka bramki Świerada.

 

W 58 min Przemysław Harwat broni strzał Dariusza Bałuta z 14 metrów.

 

W 60 min Dawid Drąg wykonuje rzut wolny z 20 metrów zagrywa do Konrada Greli, który uderza piłkę  głowa obok bramki.

 

W 84 min ponownie skuteczną interwencją popisuje się bramkarz Glinika który broni strzał Dariusz Bałuta  z 12 metrów wybijając piłkę na rzut rożny.

 

W 89 min Arkadiusz Serafin wykonuje rzut wolny po faulu na Rafale Gadzinie  z 17 metrów jednak trafia piłką nad poprzeczką.

 

Zespól Glinika przystąpił do meczu z wolą odniesienia korzystnego wyniku jednak akcja gospodarzy  z 37 min  spowodowała że pomimo stworzonych sobie sytuacji z gry jak i stałych fragmentów,  których nie  udało się skutecznie wykończyć ponieśliśmy porażkę.

 

Pierwsza porażka odniesiona pod wodzą nowego trenera Daniela Dawca nie odzwierciedla tego co wydarzyło się na boisku. Zagraliśmy niezłe spotkanie  co jest dobrym prognostykiem na kolejne spotkania,   które odbędą się na naszym stadionie.

Najbliższe spotkanie w ramach  II kolejki rozegramy we środą 16 sierpnia o 18 z zespołem Wolanii Wola Rzędzińska na które zapraszamy - Skomentował przebieg wydarzeń boiskowych kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski.

 

 

 


WOLSKI LUBAŃ MANIOWY - GKS GLINIK GORLICE 

1:0

(1:0)

34' - Mateusz Firek

 

 

Sędziowie: Gędek Paweł -Tarnów

Żółte kartki:

Serafin, Baran, Marynowski, Żmigrodzki - GLINIK

Firek, Gródek, Kurnyta, Nowak, Górecki - LUBAŃ

Widzów: 200

 


GKS GLINIK GORLICE

 GKSGlinik mini

 

Harwat Przemysław, Drąg Dawid, Rapała Przemysław, SZary Marcin, Zmigrodzki Mateusz, Baran Krystian, Marynowski Piotr (75' Jabłczyk), Skrzypniak Patryk (65' Kukla), Gadzina Rafał, Serafin Arkadiusz, Grela Konrad (88' Gogola)

Rezerwa:

Janik Bartłomiej, Kukla Kacper, Walczyk Artur, Jabłczyk Mateusz, Figura Sebastian, Gogola Piotr, Lichwała Michał

 


LUBAŃ MANIOWY 

 LUBAManiowy mini

 

Świerad Artur, Czubiak Krzysztof, Firek Damian, Firek Mateusz (60' Dylag), Basisty Sławomir (70' Kasica), Górecki Maciej, Jandura Mirosław ( 60 'Kurnyta), Gródek Kamil, Bałut Dariusz (86' Dudzik), Nowak Jakub, Noworolnik Daniel, 

Rezerwa:

Kurnyta Sylwester, Kasica kamil, Ziemianek Kacper, Dudzik Łukasz Kopytko Dawid, Sikora Jakub, Dylag Dawid

 

 

 

 

 


ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA 

30 zdjęć