WYSOKIE ZWYCIĘSTWO GLINIKA W RACŁAWICACH W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU PPN W GORLICACH

W rozegranym w dniu 6 sierpnia półfinale Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice nasza drużyna wygrała pewnie 0:8 z drużyną LKS Olimpijczyk Racławice.

Rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice dobiegają końca. Ostatnim spotkaniem, które miało wyłonić drugiego finalistę Pucharu Polski ( ze względu na fakt iż zespół LKS Ropa zapewnił sobie udział w finale poprzez wolny los) był mecz drużyny Glinika Gorlice grającym w IV lidze małopolskiej z zespołem LKS Olimpijczyk Racławice grającym swoje mecze w najniższej klasie rozgrywkowej Gorlickiego Podokręgu.

LKS OLIMPIJCZYK RACŁAWICE - GKS GLINIK GORLICE

0:8

(0:3)

13 ' - A.Śliwa

31' - P.Marynowski

33' K.Grela

48' - A.Serafin

58' - A.Serafin

65' - K.Grela

69' - A.Serafin

89' -A.Serafin

SKŁAD GKS GLINIK GORLICE

GKSGlinik mini

B.Janik , P.Rąpała (75' I.Gomulak), M.Szary, D.Drąg, M.Żmigrodzki, P.Marynowski, K.Baran, K.Kukla, A.Śliwa, A.Serafin, K.Grela

Rezerwa:

P.Harwat, P.Brach

Mecz rozgrywany w Racławicach przyciągnął na stadion duża ilość miejscowych kibiców, a to za sprawą, że ich lokalny zespół był czarnym koniem tegorocznego pucharu i wygrywając mecz za meczem chciał sprawić kolejna niespodziankę

Zespół Glinika nie mógł sobie pozwolić na inny wynik niż zwycięstwo a każdy inny byłby sensacją. Początek spotkania to mecz walki na trudnym i nierównym boisku i początkowo ciężko było piłkarzom Glinika przeprowadzić składne akcje. Dominacja IV ligowców wzrastała z minuty na minutę a strzelenie bramki było kwestią czasu.

Adam Śliwa w 13 minucie meczu otwiera wynik spotkania. Piłkarze Glinika w dalszej części dominują na boisku, wynikiem czego są kolejne bramki zdobywane przez- Piotra Marynowskiego (1 bramka) , Konrada Grele (2 bramki)  i Arka Serafina (4 bramki).

Glinik pewnie zwycięża na trudnym terenie i nie daje strzelić honorowego gola B klasowej drużynie - mimo kilku dogodnych okazji.

Kolejnym przeciwnikiem w PP będzie zespół LKS Ropa.

Finał Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice zostanie rozegrany na stadionie w Zagórzanach.

Data rozegrania spotkania zostanie ustalona w późniejszym terminie.