UDANY START GLINIKA NA INAUGURACJE NOWEGO SEZONU

W pierwszej kolejce inaugurującej sezon piłkarski 2016/17 w IV lidze Glinik grał w Tarnowie z beniaminkiem Tarnovią.

Od samego początku meczu  Glinik czuł się w Tarnowie jak u siebie  a to za sprawą sporej ponad 100- osobowej grupy kibiców która wybrała się na mecz dopingując swoich ulubieńców.

MKS TARNOVIA TARNÓW - GKS GLINIK GORLICE

15' - Jakub Dziedzic

40'- Krystian Baran

43' - Jakub Dziedzic

47 ' - Bartłomiej Krużel ( karny)

66 ' - Bartłomiej Krużel (karny)

SKŁAD GKS GLINIK GORLICE

Przemysław Harwat, Wojciech Laskoś, Damian Majcher, Tomasz Rząca, Dawid Drąg, Krystian Baran,Piotr Stępkowicz, Dawid Serafin, Mateusz Jabłczyk (83' Wojciech Chorobik), Jakub Dziedzic ( 81 ' Dominik Martuszewski), Dominik Retel ( 68' Mateusz Stępień)

Rezerwowi:

Chorobik Wojciech, Gomulak Ignacy, Janik Bartłomiej, Rąpała Przemysław, Martuszewski Dominik, Stępień Mateusz, Kurowski Dariusz

tarnovia normal

SKŁAD MKS TARNOVIA TARNÓW

D.Kubik - M.Paluchowski (B.Starzyk od 45'), M Baruch, T.Mikoś (K.Kociara od 45'), T.Nytko - K.Wilk, Ł.Wilk (P.Nowak od 75'), B.Krużel, P.Dydyk - A.Barszcz (D. Świerczek od 63'), R. Zegar

Żółte kartki dla Glinika :

Laskoś, Harwat, Majcher , Drąg

Widzów 350

gool icoJuż w 15 minucie po błędzie w liniach defensywnych gospodarzy , goście objęli  prowadzenie . Dokładne dośrodkowanie Krystiana Barana w pole karne trafia do Jakuba Dziedzica który skorzystał z błędu obrońcy Tarnovi  i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał  mu szans na skuteczną obronę pewnie kierując piłkę do bramki  z 10 metrów.

gool icoW 40 min po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego Krystian Baran uprzedza  wychodzącego z bramki bramkarza  i głowa  kieruje  piłkę  do bramki podwyższając wynik spotkania na 2-0 .

gool icoJeszcze przed przerwą goście zdobywają kolejna bramkę ponownie z piłka mija się stoper Tarnowi  i Jakub Dziedzic po raz drugi będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem , mija go i kieruje piłkę  pustej bramki.

gool icoPo przerwie pierwsza akcja Tarnowi  w 47 minucie kończy się faulem w polu karnym debiutującego w barwach Glinika Dominika Retela,  skutecznym wykonawcą rzutu karnego jest Bartłomiej Krużel który pokonuje Przemysława Harwata.

gool icoW 66 minucie sędzia spotkania po raz kolejny dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Tym razem Przemysław Harwat na linii 16 metra fauluje szarżującego napastnika gospodarzy  i po raz drugi skutecznym wykonawcą jest Bartłomiej Krużel .

Przy stanie 2-3 dla Glinika Tarnowia stworzyła sobie kilka sytuacji , jednak skuteczna gra obrońców Glinika nie dopuszcza do zagrożenia pod własna bramką.

Zwycięstwo na inauguracje na boisku beniaminka zasłużone przewaga jaką posiadaliśmy w pierwszej połowie udokumentowana zdobytymi bramkami  pozwoliła na  kontrolowanie gry w dalszej części meczu jednak kilka niepotrzebnych fauli  z naszej strony  w polu karnym po przerwie  spowodowało ze  gospodarze uwierzyli w możliwość zdobycia punktów  i mocno naciskali naszych zawodników. Ostatecznie  trzy punkty  wywiezione  z trudnego terenu cieszą -  skomentował spotkanie kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski.

RELACJA Z MECZU

logoregio.png