DALEKA WYPRAWA DO STOLICY GÓR ZAKOŃCZYŁA SIĘ ZWYCIĘSTWEM GLINIKA

W dniu 29 maja drużyna Glinika udała się do Zakopanego, gdzie w ramach 29 kolejki podejmowała zespół zajmujący przedostatnią pozycję w tabeli.Pozycje w tabeli obu zespołów przewidywały, że wynik będzie łatwy do przewidzenia lecz....faworyci tego spotkania musieli odrabiać straty i po ciężkim meczu przywieźli 3 punkty do Gorlic.

KS ZAKOPANE - GKS GLINIK GORLICE

29 ' Mikoś Daniel

75 ' Baran Krystian

77' Rząca Tomasz

sedzia  Rafał Zjach (Chrzanów)

widzowie  Widz 100

Kartki:

zolta ico

- Jabłczyk Mateusz, Wojciech Laskoś (Glinik)
        - Kasperczyk Jakub (Zakopane)

GKS Glinik Gorlice wystąpił w składzie:

Trener : Robert Cionek

GKSGlinik mini

Harwat Przemysław, Drąg Dawid, Rząca Tomasz, Ogrodnik Daniel, Szary Marcin, Baran Krystian
(91' Gomulak Ignacy), Stępkowicz Piotr, Jabłczyk Mateusz, Wilczkiewicz Damian (56' Laskoś Wojciech),
Dziedzic Jakub (66' Martuszewski Dominik), Majcher Damian

KS ZAKOPANE wystąpił w składzie:

Trener :Robert Plata

KSZAKOPANE mini

Damian Dziedzic ,Adam Gubała (32’ Matuesz Sawina), Fabian Leniewicz, Maciej Floryn, Kamil Nowobilski – Michael Drabik, Bartłomiej Kurnyta (71’Bartłomiej Pawlikowski), Yurii Kuz, Daniel Mikoś – Andrzej Król, Jakub Kasperczyk.

zakopane.png

Pierwsze minuty pokazały ze to gospodarzy mieli większy apetyt na zdobywanie goli stwarzając sobie więcej sytuacji podbramkowych.

gool icoPo jednej z nich 29 min wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie  z rzutu rożnego trafia na 6 metr do Daniela Mikosia który uderza w środek bramki strzeżonej przez Przemysława Harwata i strzałem po ziemi  go pokonuje .

W 34 minucie pierwszy atak niemrawo grających gości, Mateusz Jabłczyk z 14 metrów oddaje strzał na bramkę Damiana Dziedzica jednak bramkarz gospodarzy wybija piłkę na rzut różny.

W 41 min Przemysław Harwat broni uderzenie Bartłomieja Kurnyty z 14 metrów.

Po przerwie trener Robert Cionek  wprowadził kilka  korekt  w ustawieniu , wprowadzenie Wojciecha Laskosia na bok obrony , przesunięcie Tomasza Rzący do drugiej linii spowodowało ze ataki gości nabrały rumieńców.

Szybka gra po skrzydłach doprowadziła do kilku groźnych sytuacji pod bramką Damiana Dziedzica.

Jedyną grożną sytuację gospodarze mieli w 69 min za sprawą najmłodszego zawodnika na boisku,  Jakub Kasperczyk wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Glinika wyszedł na pozycje i z 14 metrów uderza w słupek po którym piłka wyszła w pole .

Sytuacja ta pobudziła zawodników Glinika do jeszcze większej walki.

gool ico W 75 min stały fragment gry w wykonaniu gości zakończył się zdobyciem wyrównującej bramki.

Damian Majcher  zagrywa z rzutu rożnego do Wojciecha Laskosia, który wrzuca piłkę w pole karne gdzie dobrze ustawiony Krystian Baran głowa umieszcza piłkę w bramce gospodarzy.

gool ico Kolejna akcja Glinika daje kolejnego gola- zwycięskiego gola . W 77 min ponownie Damian Majcher z rzutu rożnego  zagrywa piłkę w pole karne, rezerwowy Dominik Martuszewski  trafia z 16 metrów w poprzeczkę odbita piłka trafia do najaktywniejszego zawodnika Glinika Tomasza Rzący który z 6 metrów pakuje piłkę do bramki Damiana Dziedzica.

W 90 min Zakopane mogło wyrównać jednak uderzenie Macieja Floryna broni bramkarz Glinika.

Zespól gospodarzy pomimo zajmowanego odległego miejsca w tabeli  i spadku do ligi okręgowej  zaprezentował się z dobrej strony. Przez dłuższą część spotkania uprzykrzał życie zawodnikom Glinika którzy nie mogli znaleźć sposobu na ich grę.

Dopiero ostatni kwadrans meczu i stałe fragmenty gry pomogły Nam odnieść cenne zwycięstwo dające utrzymanie zespołu w IV lidze.

Przed nami dwa ostatnie mecze sezonu w których postaramy się o komplet punktów aby zakończyć rundę na jak najwyższym miejscu w tabeli podsumował spotkanie Andrzej Cetnarowski kierownik drużyny.