BANNER gksglinik 2017c

GKS GLINIK GORLICE 2:0 WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA

Przyjazd do Gorlic vice lidera tabeli zapowiadał emocje.

Nic z tego goście pozostawili po sobie  marne wrażenie poza ilością kartek niczym innym nie przekonali do siebie gorlickiej publiczności. Przez  całe spotkanie byli bezradni wobec agresywnie grających  i zmotywowanych na ten mecz gospodarzy.

GKS GLINIK GORLICE- WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA  2-0 (0-0)

1-0   GRELA Konrad 71 min

Szymon Bierówka

Dawid Piszczek

Przemysław Zagata (79')

Od początku gospodarze wykonując zadania postawione im  przez trenera Roberta Cionka  stwarzali sobie sytuację bramkowe, jednak piłka po strzałach  Konrada Greli w 27 min  Damiana Majchera w 9 min  i 29 min przechodziła nad poprzeczką lub koło słupka bramki strzeżonej przez Krystiana  Majerczyka. Jednak najlepszej  okazji  nie wykorzystał Tomasz Rząca który  w 38 min  z 6 m  główkował wprost w ręce bramkarzowi.

W 48 min Konrad Dudek  strzelił z 16 metrów nad poprzeczką  i był to jedyny oddany strzał w kierunku bramki Przemysława Harwata oddany przez  graczy z Białki Tatrzańskiej

W 57 min najskuteczniejszy w szeregach Glinika Damian Majcher uderza nad poprzeczką po dokładnym podaniu od Konrada Greli.

W 61 min wrzutka w pole karne trafia pod nogi Konrada Greli który z 8  metra trafia w słupek.

Pierwsza bramka padła z 71 min akcja z lewej strony rozpoczęta przez Jakuba Dziedzica dokładne prostopadłe podanie do Konrada Greli ten wychodząc na pozycję z bramkarzem trafia obok bramkarza do siatki.

Nie mogący pogodzić się z utrata bramki goście posuwali się do brutalnych fauli za które sędzia karał ich zółtymi kartonikami.

Swoją przewagę w tym meczu gospodarze udokumentowali zdobyciem kolejnego gola. Tym razem role odwróciły się. Dośrodkowanie w pole karne trafia do Konrada Greli który przedłuża piłkę do Jakube Dziedzica  a ten będąc przed bramkarzem pokonuje go płaskim strzałem z 8 metrów.

Zwycięstwo naszego zespołu w pełni zasłużone  choć trochę za niskie. Goście przez większość meczu bronili się całą drużyna na własnej połowie  skutecznie wybijając z uderzenia nasz zespól. Jednak ilość stworzonych sobie sytuacji podbramkowych  musiała zakończyć się golami dla naszego zespołu.

W końcowych minutach nasz zespól rozmontował ścianę obronną gości zdobywając  dwie bardzo ładne bramki.

Po serii porażek odniesionych z tym zespołem w poprzednich latach tym razem to my byliśmy górą – podsumował występ zespołu kierownik drużyny Andrzej Cetnarowski